MENU

Zásahy hasičů Nepomuk 02 - 03/2018

16. února po půl šesté večer byla na operační středisko nahlášena dopravní nehoda osobního auta na silnici I/20 za Nepomukem ve směru na Plzeň. Událost byla hlášena kolemjedoucím řidičem, který u nehody nezastavil a sdělil, že auto se otočilo přes střechu a zůstalo v příkopu. Operační středisko k nehodě vyslalo jednotku HZS Nepomuk a pro jistotu vyhlásilo poplach i naší jednotce. Jednotkou HZS bylo na místě zjištěno, že se jedná o nehodu osobního auta s lehkým zraněním řidičky, která se nacházela mimo vozidlo. Naše jednotka byla odvolána při výjezdu ze základny. Silnice I/20 byla po dobu vyšetřování nehody policií průjezdná pouze jedním pruhem, obousměrně zprůjezdněna byla až po dvacáté hodině.

24. února po 13. hodině jsme byli vysláni k požáru hospodářského stavení v Čepinci. Společně s naší jednotkou vyslalo operační středisko jednotky HZS Nepomuk, SDH Žinkovy, SDH Jarov a výškovou techniku HZS Klatovy.
Po příjezdu na MÚ již zasahovaly jednotky HZS Nepomuk, SDH Žinkovy a Jarov. Posádka CAS 20 Terrno byla ponechána VZ jako posila na místě události. Družstvo z CAS 30 T815-7 provedlo na pokyn VZ vnější průzkum zadní části objektu a hlídalo vstup do objektu, aby do něj uživatelé nemohli po dobu zásahu vstoupit. Dále pomáhal jeden člen v DT hasit pomocí 1xC proudu HZS Nepomuk část dřevěného přístřešku. Po lokalizaci požáru došlo na pokyn VZ k redukci SaP a naše jednotka byla s oběma CAS odeslána zpět na základnu.

5. března v podvečer byla naše jednotka povolána společně s HZS Nepomuk, JSDH Myslív a Mileč k požáru travního porostu do obce Mileč. Dle prvotního oznámení mělo dojít k zahoření na ploše ca 100x200 metrů. Po příjezdu první jednotky na místo byl VZ upřesněn rozsah na 3x5 metrů a dobrovolné jednotky byly ponechány na základnách. Na místo vyjel i vyšetřovatel HZS.

Vladimír Vozka, SDH Nepomuk

Přihlásit se k odběru novinek

 
Pokud najdete chyby, nefunkční odkazy, zastaralé či neúplné údaje, sdělte nám to prosím na e-mail: redakce@nepomuk.cz

© Město Nepomuk, 2018, Design by Beneš & Michl.