MENU

Z činnosti nepomuckých hasičů

6. května v podvečer byla naše jednotka povolána do obce Mileč k záchraně telete, které spadlo do kanalizace asi 1,5 m pod zem. Při našem příjezdu k události již na místě zasahovala jednotka HZS Nepomuk. Tele bylo vyproštěno pomocí lan a kurt a živé bylo předáno majiteli. Po necelé půl hodině se jednotky vrátily zpět na základnu.

12. - 14. 5. prováděla naše jednotka asistenci na závodech MS v Sidecarcrossu v Kramolíně. Prováděli jsme kropení trati a dovoz čisté vody

18. 5. se v dopoledních hodinách konalo v Letinech v Sociálním a zdravotním centru Morava taktické cvičení složek IZS. Námětem cvičení byl požár ve 4. nadzemním podlaží s nutností evakuace pacientů. V 9:00 byl objekt uměle zakouřen a vyhlášen požární poplach. Ještě před příjezdem prvních jednotek se většina personálu a pacientů samovolně evakuovala. Po příjezdu jednotek PO se provedeným průzkumem zjistilo, že se pohřešuje 21 osob a požár vypukl ve čtvrtém podlaží a kouř vystoupal i do pátého patra. Ihned se vytvořil 1 útočný proud vnitřkem budovy a požár se začal lokalizovat. Současně se utvořilo několik průzkumných skupin, které začali v dýchací technice prohledávat všechny místnosti. K řízené evakuaci byly použity vyváděcí masky a transportní prostředky, protože většina osob byla intoxikována kouřem nebo imobilní. Do hodiny od ohlášení byl zásah ukončen s pozitivním výsledkem a následovalo krátké vyhodnocení průběhu celého cvičení. Cílem bylo seznámení s objektem, procvičení zásahu v dýchací technice, vyhledávání a transport osob. Naše jednotka vyjela s CAS 20 Terrno v počtu 1+3, dále zasahovalo dalších 7 jednotek PO, PČR a ZZS.


O víkendu 3. - 4. června se na školním hřišti konalo okresní kolo hry Plamen. V sobotu soutěžily starší kolektivy MH a v neděli mladší. Soutěž pořádalo OSH PJ ve spolupráci s SDH Nepomuk. Děti soutěžili ve štafetách, požárním útoku i disciplínách CTIF.  Celkem soutěžilo 24 družstev.

V sobotu 3. června jsme na závěr dětského dne ve Dvorci vytvářeli pěnu.

10. června se konalo v Nekvasovech okrskové kole klasické soutěže. Náš sbor měl zastoupení ve všech kategoriích. Kategorie MUŽI: Mileč, Dvorec, Želvice, Kramolín, Nepomuk, Nekvasovy. Kategorie ŽENY: Kramolín, Nepomuk, Nekvasovy. Kategorie DĚTI: Nepomuk, Kramolín, Nepomuk. Družstvo žen nás bude reprezentovat na okresním kole, které se bude konat 2. září v Dobřanech.

V sobotu 17. června jsme zajišťovali časomíru na memoriálu Slávy Horníka v Sedlišti a CAS 20 Terrno se zúčastnilo oslav 120 let od založení SDH Střížovice. Ve Střížovicích byl slavnostní průvod obcí s prapory, po kterém následovalo velké množství dynamických ukázek z činnosti i techniky.

V sobotu 17. června po 16. hodině byla naše jednotka povolána k požáru trávy a křoví v areálu zemědělského družstva ve Vrčeni. CAS 32 T148 vyjížděla ze základny, CAS 20 T815 vyjelo z hospodářské jízdy. První na místě zasahovala jednotka SDH Myslív, která se vracela ze soutěže v Sedlišti. Pomocí jednoho C proudu požár lokalizovala. Naše jednotka pak provedla úplnou likvidaci pomocí lafety z CAS 32. Požár vznikl z důvodu dotyku větví stromů s dráty nízkého napětí, proto byl na místo povolán technik ČEZ. My jsme pomocí motorové pily stromy odstranili. U události dále zasahovaly jednotky HZS Nepomuk, SDH Žinkovy a SDH Vrčeň. Místní jednotka zůstala na dohlídku do večerních hodin.

V brzkých ranních hodinách 18. 6. jsme byli povoláni k tragické dopravní nehodě 1xOA u obce Jarov. Osobní automobil narazil do betonové propusti. V kabině vozu byli zaklíněny 3 osoby. Jeden člověk nehodu nepřežil a dva utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice.

24. června před polednem jsme byli s vozidlem CAS 32 T148 vysláni k požáru trávy u silnice mezi Vrčení a Čečovicemi. Požár jsme uhasili pomocí lafety. Dále na místě zasahovaly jednotky HZS ze stanice Nepomuk a SDH Vrčeň.

V sobotu 24. června jsme pro vás pořádali akci S hasiči hurá na prázdniny. Pro děti byly připraveny různé soutěže, k vidění byla technika IZS a ukázky z hasičské činnosti a na závěr samozřejmě nechyběla pěna. Přes pěkné počasí se soutěží zúčastnilo necelých 80 dětí. Zajímavou ukázkou pro občany a děti byla názorná ukázka hašení kuchyňského oleje.

28. června byla naše jednotka společně s HZS Nepomuk povolána na požár staré skládky o rozměrech 10 x 5 m v Nepomuku v ulici U Potoka. Požár jsme uhasili pomocí jednoho C proudu. Na místě jsme zasahovali s vozidlem CAS 32 T148.

V pátek 30. června jsme s vozidlem CAS 32 T 148 provedli dovoz vody na zámek Zelená Hora.


V sobotu 1. července jsme pořádali osmý ročník soutěže v požárních útocích Nepomucký CHAOS. Pro nízkou účast družstev se soutěžilo v systému každý s každým a hodnotilo se podle součtu časů všech útoků. Děkujeme sponzorům akce, všem zúčastněným a vítězům gratulujeme. Výsledky: Sedliště, Přešín, Nepomuk – muži, Nepomuk – ženy, Železný Újezd, Nepomuk – děti.

Ve středu 5. 7. krátce před 14. hodinou jsme byli vysláni s CAS 32 k požáru trávy u silnice I/20 na úrovni obce Mohelnice. Dle oznamovatele mělo hořet na ploše 5m2, ale požár se rozšířil na plochu ca. 35x4 metry. Po našem příjezdu na MÚ již zasahovala jednotka HZS. Na pokyn VZ jsme za použití lafety prolili požářiště. Požár byl do půl hodiny zlikvidován a jednotky se vrátily na základnu.

5. 7. jsme dělali pěnu v Lipnici u Spáleného Pořičí. Místní sbor tam pořádal dětský den.

6. července byly jednotky HZS a SDH Nepomuk ve 13:27 vyslány k prověření poplachu EPS v průmyslovém objektu v Kozlovické ulici v Nepomuku. Na místě bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o planý poplach. Naše jednotka byla odvolána při cestě k místu události. Objekt si převzal majitel.

 8. 7. se konaly v Nekvasovech oslavy 120 let od zaležení místního SDH. Náš sbor zde prezentoval veškerou techniku, účastnil se průvodu a na závěr jsme vytvořili pro děti pěnu.

Fotogalerie

 
Pokud najdete chyby, nefunkční odkazy, zastaralé či neúplné údaje, sdělte nám to prosím na e-mail: redakce@nepomuk.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

© Město Nepomuk, 2020, Design by Beneš & Michl.