MENU
Zpět na výpis

Nepomucká pouť

Kultura
Datum konání: 17. 5. 2019 - 19. 5. 2019
Místo konání: Nepomuk  Ukázat na mapě
Web: pout.nepomuk.cz
Email: infocentrum@nepomuk.cz

Církevní program:

ČTVRTEK | 16. května

10.00               Mše svatá (malá pouť), celebruje pomocný biskup českobudějovický Mons. Pavel Posád

 

SOBOTA | 18. května

19.00               Večerní chvály s rozjímáním | kostel sv. Jana Nepomuckého

 

NEDĚLE | 19. května

8.30                 Dětská mše s dětským sborem | kostel sv. Jana Nepomuckého

10.30               Hlavní poutní mše svatá s procesím od kostela sv. Jakuba | celebruje Mons Vlastimil Kročil, českobudějovický biskup | kostel sv. Jana Nepomuckého

16.00               Litanie ke sv. Janu Nepomuckému se závěrečným požehnáním | kostel sv. Jana Nepomuckého

 

Kulturní program:

 PÁTEK | 17. května

od 14.00          Pouťové atrakce | náměstí A. Němejce

19.00               Zahajovací koncert pouti – vystoupí tenorista Martin Vydra | kostel sv. Jakuba | vstupné dobrovolné

20.00               Pouťová – hraje Minimax | Sokolovna Nepomuk | vstupné 100 Kč

20.00               Andy Mambo | Pizzerie Marshall Nepomuk | vstupné 100 Kč

21.00               Young Selectazz [dub, reggae, rootstep – Děčín] | Kavárna Zelenohorská pošta | vstup zdarma

 

SOBOTA | 18. května

od 9.00            Staročeský jarmark, historické atrakce | Přesanické náměstí

od 9.00            Pouťové atrakce a stánky | náměstí A. Němejce

od 9.00            Střídající se pouliční vystoupení | Přesanické náměstí | do 18.00 hod. | vstup zdarma

od 9.00            Otevřena zvonice u kostela sv. Jakuba | vstup zdarma na vlastní nebezpečí | do 17.00 hod.

od 9.00            Otevřen kostel sv. Jakuba Většího – výstava obrazů Ladislava Čáslavského
                         
| vstup zdarma | do 17.00 hod.

9.30                 Panoptikum Maxe Fische | pouliční tyjátr | Přesanické náměstí | vstup zdarma

10.00               Rytíři ze Žichovic - lukostřelba, doprovodný program (průběžně dle zájmu)
                         | Přesanické náměstí | vstup zdarma

10.00               Prohlídka pivovaru Zlatá kráva s degustací piv | vstupné 100 Kč

10.30               Strašlivá podívaná | plzeňská folková skupina | Přesanické náměstí | vstup zdarma

11.00               Panoptikum Maxe Fische | pouliční tyjátr | Přesanické náměstí | vstup zdarma

11.00               Prohlídka pivovaru Zlatá kráva s degustací piv | vstupné 100 Kč

12.00               Prohlídka pivovaru Zlatá kráva s degustací piv | vstupné 100 Kč

13.00               Prohlídka pivovaru Zlatá kráva s degustací piv | vstupné 100 Kč

13.30               Strašlivá podívaná | plzeňská folková skupina | Přesanické náměstí | vstup zdarma

14.00               Rytíři ze Žichovic | vystoupení – šerm | Přesanické náměstí

14.00               Prohlídka pivovaru Zlatá kráva s degustací piv | vstupné 100 Kč

od 14.00          Program v Unibricku | hraje Orion | vstup zdarma

od 14.00          Dolní dvůr stavebnin Unibrick [do 18.00 hodin] - zábavný program pro děti s Pavlem Justichem
                          dětské hřiště s atrakcemi (obří skluzavka, trampolína, skákací hrad, řetízkový kolotoč)
                          vytváření maxi bublin / malování na obličej | vstup zdarma

14.15               Taneční přípravka | Unibrick | vstup zdarma

14.30               Skupina X - školní kapela | Unibrick | vstup zdarma

15.00               Švajneraj | alternativní folk | Přesanické náměstí | vstup zdarma

15.00               Prohlídka pivovaru Zlatá kráva s degustací piv | vstupné 100 Kč

15.00               Dragons - školní kapela | Unibrick | vstup zdarma

15.30               Stříkáme pěnu | Unibrick | vstup zdarma

16.00               100% dance | Unibrick | vstup zdarma

16.30               Švajneraj | alternativní folk | Přesanické náměstí | vstup zdarma

17.00               Panoptikum Maxe Fische | pouliční tyjátr | Přesanické náměstí | vstup zdarma

16.45               Taneční skupina Shahinez | Unibrick | vstup zdarma

17.00               ABBA Stars | Unibrick | vstup zdarma

18.30               Olga Lounová | Malá letní scéna | vstupné dobrovolné

18.30               ORION | Unibrick | vstup zdarma

20.00               Zpívaná – Když se sejdem | Sokolovna Nepomuk | vstupné dobrovolné

20.00               Extraband + R. Zíka | sportovní areál u školy | vstupné bude upřesněno

21.00               V3Ska | Malá letní scéna | vstupné dobrovolné

21.00               Pilsen QUEEN Tribute Band | Unibrick | vstup zdarma

22.00               DJ Hlava | fvck genres – Praha | Kavárna Zelenohorská pošta | vstup zdarma

22.45               ORION | Unibrick | vstup zdarma

 

NEDĚLE | 19. května

od 9.00            Staročeský jarmark, historické atrakce | Přesanické náměstí

od 9.00            Pouťové atrakce a stánky | náměstí A. Němejce

od 9.00            Střídající se pouliční vystoupení | Přesanické náměstí | do 18.00 hod. | vstup zdarma

od 9.00            Otevřena zvonice u kostela sv. Jakuba | vstup zdarma na vlastní nebezpečí | do 17.00 hod.

od 9.00            Otevřen kostel sv. Jakuba Většího | vstup zdarma | do 17.00 hod.

9.30                 Panoptikum Maxe Fische | pouliční tyjátr | Přesanické náměstí

10.00               Rytíři ze Žichovic | průvod od kostela sv. Jakuba ke kostelu sv. Jana - bubnování          

10.00               Prohlídka pivovaru Zlatá kráva s degustací piv | vstupné 100 Kč

10.30               Švejk band | staropražské písničky, kuplety, hašlerky, dobové šlágry i trampské písně z počátku XX. století
                         | Přesanické náměstí

11.00               Prohlídka pivovaru Zlatá kráva s degustací piv | vstupné 100 Kč

11.30               Panoptikum Maxe Fische | pouliční tyjátr | Přesanické náměstí

12.00               Prohlídka pivovaru Zlatá kráva s degustací piv | vstupné 100 Kč

13.00               Prohlídka pivovaru Zlatá kráva s degustací piv | vstupné 100 Kč

13.30               Rytíři ze Žichovic | lukostřelba, doprovodný program (průběžně dle zájmu) | Přesanické náměstí

14.00               Švejk band | staropražské písničky, kuplety, hašlerky, dobové šlágry i trampské písně z počátku XX. století
                         | Přesanické náměstí

15.00               B.J.B. | folk, pop, jazz – Blovice | Kavárna Zelenohorská pošta | vstup zdarma

14.00               Prohlídka pivovaru Zlatá kráva s degustací | vstupné 100 Kč

15.00               Panoptikum Maxe Fische | pouliční tyjátr | Přesanické náměstí

15.00               Prohlídka pivovaru Zlatá kráva s degustací | vstupné 100 Kč    

20.00               Kabát revival Plzeň | Pizzerie Marshall Nepomuk | vstupné 150 Kč

Není-li uvedeno jinak, vstup (mimo pouťových atrakcí) zdarma.

Změna programu vyhrazena!

Seznam prodejců na tradičním trhu na Přesanickém náměstí a v Plzeňské ulici:

 

Trávník Julius

malý dobový kolotoč s ručním pohonem na kliku

Trávník Julius

střelba z kuše

Jolana Rašková

koláčky, koláče, věnečky, závin, šátečky, kremrole

Cider Bohemia s.r.o.

mošty, cider, ocet, palačinky/lívanečky, točená zmrzlina

František Vodák

grilované klobásy, krkovička, smažené hranolky, bramboráčky, pikadory, párky s chlebem, drobné občerstvení, horké nápoje, frisco, víno, tvrdý alkohol, nealko nápoje

RYTÍŘI ŽICHOVICE

Stan, zbroj, střelba z luku, rytířský turnaj

Pivovar a moštárna Radouš

pivo, cidr, mošt

Grill U Rybaříka

kapří hranolky, rybí skleničky, výrobky z ryb

Václava Malíková

vazby ze sušených rostlin

Dagmar Mašková

originální drátkované šperky vlastní výroby

Keramika Svobodná

keramika uvnitř tmavě modrá lesklá glazura, zvenku režná s vyrytými obrázky, šité obháčkované polštářky a srdce ve stylu vintage, plněné levandulí z Provence

Lucie Fabišiková

zdobené perníčky

ŠIK textil

dětské zboží, dámské doplňky

Mýdlenka Lenka Sojková

přírodní mýdla a kosmetika

Cukrárna U Krtečka

pečivo, koláče a ostatní cukrářské výrobky

Jiří Strnad Ing.

kované šperky, minerály, korálky, dřevěné hračky, kované šperky

Keramika Dub s.r.o., Rudolf Šlajs

užitková a zahradní keramika            sádláky, bujónky, dózy na potraviny, formy na pečení, květináče, zeláky, aranžovací nádoby apod.

Jana Štichová

těstovinky naší hospodyňky

Maminčiny dobroty, Jitka Vodičková

marmelády, džemy, sirupy, zeleninové směsi, hořčice

EMKO Mrázková

vše na hlavu a ruce

Jana Rohová

ručně šití látkoví maňásci

Michaela Prknová

látkové tašky a bytový textil

Juraj Švec

fresh caffe - čerstvá káva a čaje

Lukáš Landfeld

staročeský trdelník

Jaroslav Bártl

obrazy, rámečky, zrcadla

Eva Škrovová Mgr.

staročeské povlečení

Kateřina Plecitá

bylinné oleje na tělo (macerované bylinky v oleji dle starých českých receptur)

Veronika Haisová

textilní hračky a polštářky

Ateliér Bako             Pavla Bártová

autorská textilní tvorba, kabelo-tašky s aplikacemi, kanafasové a bavlněné chňapky

Dalibor Žák

medovina z Vysočiny, valašské destiláty a likéry, dekorativní perníčky

Václav Kolářík

proutěné a dřevěné výrobky do kuchyně, dřevěné hračky, vařečky, košíky

Jiří Nečesal

himalájská sůl, orientální čaje, etno a šungit

Truhlářství Václav Šatava

dřevěné zboží všeho druhu

Dušan Gina

sýry, korbáčiky, oštiepky, grilované sýry

Mawina s.r.o.

umělecko-řemeslné šperky

Jitka Janečková

kabelky a šité drobnosti

Skalička Vojtěch   Jaroslav Jakeš

škvarkové tyčinky

Šárka Rajtmajerová

autorské hračky, polštáře, kapsáře, úložné boxy, podsedáky, chňapky, zástěry, ubrusy, kabelky, tašky a spoustu dalších doplňků do bytu. Vše je ručně malované barvami na textil, jemné praní 30°C.

Lenka Šinková

med, medovina, kosmetika ze včelích produktů, svíčky

Jaromír Tkáč

ručně dělané šperky z polodrahokamů a nerez oceli, mědi apod., s ukázkou výroby v dobovém kostýmu

Ivoš Zelený

dřevěné dekorace - závěsy, zápichy, stojánky, magnetky

Anna Kratochvílová

batika, dětské autorské oděvy, tepláčky, trička, ručně malovaná body, dámská malovaná trička

Hana Bártů

minerální kamínky, cínované šperky, chirurgická ocel

Martin Kříž

originální vyšívané tašky, minerální kamínky, šité chňapka, bavlněné a lněné utěrky, vyřezávaná dřevěná zvířátka k vymalování pro děti

Jan Arnold

dřevěné květiny, sušené ovoce, ořechy

Zdeněk Kohút

výrobky z himalájské soli, polodrahokamy, minerály

Josef Toman

rukodělné výrobky ze dřeva - dřevěné mísy běžných i atypických tvarů, dřevěné příbory, přívěšky, drobná dřevěná bižuterie, dřevořezba, sazenice květin, bylin, zeleniny

Romana Tichá

keramické drobnosti

Monika Horová

výroba dekorativních předmětů (magnetky, atd.)

Radek Čejka

chilli produkty

Barbora Dvořáčková

šperky, přírodní kameny, módní doplňky (háčkované)

Karel Bláha

drátkované šperky, mýdla a čaje

Marie Šulová ml.

Maya náramky - originální náramky z přírodních, skleněných i jiných náramků, náramky z nerez oceli

Keramika Šárka Nováková

tmavě hnědá užitková keramika se světlými nápisy, bábovky, pekáče, formy na beránky, hrnečky, náramky z padákové šňůry

Libor Kolářík

poctivé a chutné koření z jižních Čech

Viola Benešová

výroba bytových a oděvních doplňků, šperků, kostýmů

Jana Bláhová

rukodělky u "Andělky"

Leila Gološová

ruční práce

Jana Olejníková

patchwork

Veronika Onačilová

ručně vyráběná bižuterie z chirurgické oceli

Hana Poršová

šitá a háčkovaná tvorba

Jana Šmídová

handmade dětské oblečení a sezónní dekorace

Hana Švehlová

dárkové dekorační zboží

Věra Tesaříková

ručně vyšívané ubrusy, dečky

Další nadcházející události

Sobota
20. 7.
2019

XXVII. Nepomucké pivní slavnosti

náměstí A. Němejce, Nepomuk

slavnosti malých pivovarů

Středa
24. 7.
2019

Beseda - Radostná nejistota

Zelenohorská pošta - Kavárna

beseda s fotografem Jiřím Paszem o tajemství barmské transformac

Pátek
26. 7.
2019

Ponožky pana Semtamťuka

Malá letní scéna (náměstí A. Němejce 126)

folkový koncert

Sobota
27. 7. - 28. 7.
2019

XXXVIII. Nepomucký trojúhelník

Nepomuk

závod historických motocyklů a sajdkár s dlouholetou tradicí - tréninky startují v sobotu od 8.30 hodin / závody startují v neděli od 9.30 hodin - start u Sokolovny Nepomuk  

Sobota
27. 7.
2019

B5 - akustický koncert

Sokolovna Nepomuk

 
Pokud najdete chyby, nefunkční odkazy, zastaralé či neúplné údaje, sdělte nám to prosím na e-mail: redakce@nepomuk.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

© Město Nepomuk, 2019, Design by Beneš & Michl.