MENU
Zpět na výpis

Intimní divadlo: Monology vaginy

Kultura
Datum konání: 13. 7. 2018
V čase: od 20.00 hodin
Místo konání: Malá letní scéna  Ukázat na mapě
Vstupné:: 300 Kč
Web: intimnidivadlo.cz/db-hra_monology_vaginy
Telefon: (+420) 371 591 167
Email: infocentrum@nepomuk.cz

Dojemná a rozpustilá exkurze do poslední neprobádané oblasti, do poslední zakázané zóny, je oslavou ženské sexuality ve vší její složitosti…

Celosvětově známá hra americké autorky Eve Enslerové. Toto původně literární dílo, které dokonce iniciovalo vznik společenského hnutí V-Day, jehož cílem je zamezit násilí pacháné na ženách, zpracovala pro české prostředí herečka Dagmar Bláhová a téměř deset let s ním úspěšně plní sály po celé republice.

Eve Ensler, která hru napsala v roce 1996, vystupovala původně v představení sama. V české scéně se ale ve hře objevují tři vynikající herečky z Intimního divadla Bláhové Dáši. Jsou to Dáša Bláhová, Míša Sajlerová a Jitka Asterová, kterou čas od času alternuje Anna Polívková. Trojice dam si mistrným způsobem hraje s ženskou intimitou a sexualitou ve všech jejích podobách. Z pohledu vaginy popisují různé momenty, jako pohlavní styk, orgasmus, masturbaci, porod, ale třeba i znásilnění. A kdo dílo četl nebo už viděl divadelní představení, ví, že autorka si rozhodně servítky nebere a všechny situace popisuje velice věrně a někdy až surově.

Celá hra je tak doslova nabitá emocemi. „Je to takové dílo, které vás dožene k úsměvu, ale i k slzám a občas vám bude běhat mráz po zádech. Je to v podstatě tragikomické, ale lidé z představení odcházejí velmi povznesení,“ uvedla herečka Jitka Asterová.

Podle jejích slov se hra stala již jakýmsi evergreenem, který ovšem není určený jen ženám. „Velice ráda bych na tu hru pozvala i pány. Vůbec se nemusí bát, zcela jistě se budou dobře bavit. Když na nás přijdou například páry, tak nakonec odcházejí domů takoví smířliví. Řekla bych, že muži nás pochopí. Určitě to na ně má velmi dobrý dopad. Takže z toho vyplývá, že chcete-li se usmířit, určitě vezměte svého partnera. Chápu, že se samozřejmě najdou takoví zarputilci, které tam ta žena nedostane, ale když už tam ti chlapi jsou, tak se kolikrát baví víc než ty ženské,“ říká Asterová. „Ještě máme jednu hru od stejné autorky, která se jmenuje Tělo, což je volné pokračování Monologů o ženském těle jako takovém,“ dodává Asterová.

„Je to vtipné a neuctivé, soucitné i moudré dílo, které vyjadřuje ty nejhlubší ženské fantazie a obavy a zaručuje, že se po jeho zhlédnutí nikdo nebude dívat na ženské tělo ani na sex stejně jako předtím,“ říká ke hře Dáša Bláhová s tím, že se jedná o oslavu ženské sexuality ve vší své složitosti a tajemnosti. „Byla uvítána jako bible pro novou generaci žen,“ nechala se slyšet principálka divadla.

Monology vagíny se po svém uvedení na scénu v Americe staly doslova trhákem, který byl přeložen do více než dvaceti jazyků. Intimní divadlo Bláhové Dáši sehrálo již více než pět stovek repríz a s představením stále slaví úspěchy. Trojice hereček sehraje průměrně šest představení za měsíc. V Plzni můžete hru vidět 14. června ve 20 hodin na zahradě Měšťanské besedy v rámci takzvaného Letního koktejlu, což je soubor představení, která v létě oživí zahradu Besedy. V případě nepříznivého počasí se představení přesouvá do vnitřních prostor.

změna programu vyhrazena

kompletní program Malé letní scény 2018 - mls.nepomuk.cz

Další nadcházející události

Sobota
16. 2.
2019

Seminář použití tělových svící

Centrum volnočasových aktivit Fénix

seminářem provede terapeutka Alena Babková / od 10.00 do 13.00 hodin základní seminář (kurzovné 400 Kč, včetně jedné svíčky), od 14.00 do 17.00 pokračující seminář (kurzovné 400 Kč včetně jedné svíčky) - za oba semináře dohromady (700 Kč) Tělové svíce...

Sobota
16. 2.
2019

Dětský maškarní bál

Mileč, restaurace U Cafourků

Sobota
23. 2.
2019

Pietní akt k 75. výročí sestřelení amerického bombardéru Liberator

Nepomuk

pietní akt na náměstí A. Němejce a na Dubči, přednáška

Sobota
23. 2.
2019

Přednáška Mgr. Karla Fouda a komentovaná prohlídka rozšířené expozice

Městké muzeum a galerie Nepomuk

Komentovaná prohlídka a představení rozšířené expozice B-24 Liberator a přednáška Mgr. Karla Fouda

Sobota
23. 2.
2019

Taneční zábava v Sokolovně

Sokolovna Nepomuk

Taneční zábava v Sokolovně Nepomuk. Hraje Minimax. Hudba pro všechny věkové kategorie. Pořádá TJ Slavoj Dvorec.

 
Pokud najdete chyby, nefunkční odkazy, zastaralé či neúplné údaje, sdělte nám to prosím na e-mail: redakce@nepomuk.cz

© Město Nepomuk, 2019, Design by Beneš & Michl.