MENU

Tisková zpráva - rekonstrukce Zelenodolské ulice pokračuje

Po zimním přerušení prací byly zahájeny práce na rekonstrukci ulice v Zeleném dole. Zatímco podzimní část prací příliš nezasáhla do dopravní obslužnosti v této části města, její jarní pokračování značně omezí obyvatele Zeleného dolu, Daníček, bytovek Za kostelem a přilehlých oblastí. A to bohužel i v době konání Nepomucké pouti. Ve spolupráci se stavebním dozorem jsme se pokusili najít co nepřijatelnější rozfázování stavby, které bude obslužnost těchto oblastí co nejméně omezovat.

Výjezd po dobu stavby z Daníček je nasměrován na cestu k Borku, kde je zajištěn nájezd a výjezd z této oblasti.

V rámci první etapy, která začala 11. 3. 2019, jsou přesměrovány autobusové linky, které běžně jezdí Zeleným dolem. Z tohoto důvodu není obsluhována zastávka v Zeleném dole, ani zastávka na náměstí u pomníku padlých (s Masarykem) - viz obrázek níže.

V této první fázi je zatím přístupná z náměstí ulice Za kostelem (včetně DPS).

Kompletní práce jsou zatím naplánovány do 8. 8. 2019.

Ve výběrovém řízení uspěla firma Vodohospodářské stavby s.r.o. Plzeň s nabídkovou cenou 13.449.761 Kč bez DPH a v podzimní části opravovaného úseku (Nepomuk-Klášter) odvedla velmi dobrou práci. Věřím, že i část zakázky na území našeho města bude provedena ve velmi dobré kvalitě a po dlouhých letech se budeme moci pochlubit i tímto opraveným úsekem našeho města. V tomto případě většinu ceny platí Plzeňský kraj (SÚS), spoluúčast města Nepomuk na budování chodníků a úpravu ploch mimo vlastní komunikaci bude činit cca 3.500.000 Kč. Informace budou průběžně aktualizovány zde na webu i v NIKA-TV.

František Holub, místostarosta

 
Pokud najdete chyby, nefunkční odkazy, zastaralé či neúplné údaje, sdělte nám to prosím na e-mail: redakce@nepomuk.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

© Město Nepomuk, 2020, Design by Beneš & Michl.