MENU

Stavba Šumavanu pokračuje - fotogalerie a informace

Dlouho očekávané spuštění specializovaného centra seniorů Nepomuk-Klášter v bývalém Šumavanu se patrně blíží do finále. Kolaudace je naplánovaná na říjen, zahájení provozu patrně na prosinec 2018. Zájemci o různé pracovní pozice mohou nechat své životopisy na podatelně Městského úřadu Nepomuk (centrum hledá cca 75 nových zaměstnanců), hlásit se již opět mohou také zájemci o umístění. Zatím není znám finální provozovatel zařízení (investor jedná se třemi zájemci), proto je jediná možnost zasílat životopisy na adresu radnice. Životopisy budou následně předány přímo novému provozovateli. Nábor pozic bude postupný, stejně tak umísťování klientů. Jedná se o širokou škálu zaměstnanců od technických pozic (správce), úklidových pozic, kuchařů/kuchařek, pečovatelů/pečovatelek, až po odborný personál. Zalepené obálky viditelně označte "Centrum seniorů Nepomuk-Klášter - zájem o zaměstnání (příp. zájem o umístění)", budou neotevřené předány poté provozovateli.

Zájemci o zaměstnání či umístění samozřejmě mají možnost počkat a jednat poté přímo s provozovatelem zařízení. Pozice, které bude potřeba ještě doobsadit, budou v prosinci zveřejněny včetně podrobností a kontaktů přímo na provozovatele. 

Centrum nabídne 198 lůžek (99 dvoulůžkových pokojů), z toho 70 procent jich poslouží lidem trpícím Alzheimerovou chorobou, zbytek bude sloužit běžným seniorům či lidem se zdravotním postižením. Pokoje mají vlastní koupelnu, jsou bezbariérově přístupné. Pohyb po domově je pak usnadněn třemi dostatečně prostornými výtahy. Základní poplatek za umístění klientů (lůžko a strava) bude 390 Kč/den, případné náklady na péči, úklid apod. budou hrazeny ze státních příspěvků na péči. Klienti budou mít možnost si specifické služby či péči také připlatit. V současné době je vybaven jeden ukázkový pokoj, na stavbě se intenzivně pracuje. Stavbu dokončuje stavební firma z Blovic

Jedná se o soukromou investici (BM Develop, s.r.o.) budovanou zcela bez státních dotací či finančních podílů města Nepomuk/obce Klášter. Dne 11. 9. 2018 proběhla veřejná prohlídka prostor, z které přinášíme fotografie. Po dokončení a kolaudaci proběhne oficiální den otevřených dveří, kde budou zodpovídány všechny dotazy.

Web investora ZDE.

Fotogalerie

 
Pokud najdete chyby, nefunkční odkazy, zastaralé či neúplné údaje, sdělte nám to prosím na e-mail: redakce@nepomuk.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

© Město Nepomuk, 2020, Design by Beneš & Michl.