Přeskočit na obsah
MENU

Ohlédnutí za Svatomartinským setkáním 11.11.2023

Všichni jsme drželi celé deštivé odpoledne palce - a ono to vyšlo! Svatý Martin skutečně do Nepomuku na faru sníh přivezl. Nebylo to úplně bez práce, tak nás moc těší, že jste dorazili v tak velkém počtu. Náš hlavní úmysl se vydařil - akce totiž nikdy neměla nabízet velkolepé gastro zážitky a našlapaný kulturní program. Měla pobídnout rodiče, aby své děti vzali ven i v sychravém počasí a děti, aby vzali své rodiče - babičky a dědečky "mezi lidi". A to se skutečně vydařilo, na svatého Martina se přišli podívat celé rodiny, mnohdy i s domácími mazlíčky. Svatomartinské víno bylo výborné, příchozí ochutnali 3 druhy svatomartinských rohlíčků, k tomu čaj a káva, punč a ohýnek s buřtíky. A ten sníh... ten byl!

Odkaz na fotogalerii z akce naleznete zde: https://drive.google.com/drive/folders/1B9Kbfm_IMIdYx6nl3ZwpN4vg1zeR8LlL?usp=sharing

Obrovský dík a pochvala patří všem dobrovolníkům, kteří se na letošním Svatomartinském setkání podíleli - za kila zpracovaného těsta, tuny převezeného sněhu, za důvěru v půjčení kostýmů. Za odvahu promluvit k davu a milé přivítání panem starostou. Za to, že si mnozí kvůli této akci nemohli sníst sváteční kachnu se zelím, protože chystali punč, přiváželi svatomartinské víno nebo prostě museli být v ten správný čas na správném místě a chystat zázemí fary. Děkujeme!

Táhneme za jeden provaz: Svatojánské muzeum, Pionýrská skupina Nepomuk, MC Beruška Nepomuk, koně p. Bukovská z Měcholup, Jenčík a dcery, Angus Soběsuky. S finanční podporou města Nepomuk.

Za realizační tým K.Buriánová

Fotografie ze Svatomartinského setkání 2023

Fotografie z akce Statomartinské setkání 2023.