MENU

Návštěvníci poprvé zavítají na dvůr Šternberk

V rámci akce Otvíráme Nepomuk a Šternberk! budou mít návštěvníci poprvé od roku 1952 možnost oficiálně s průvodci zavítat na dvůr Šternberk pod Zelenou Horou.

V sobotu 27. 4. 2019 od 10.00 do 16.00 hodin.


Událost na facebooku: https://www.facebook.com/events/630213450753424

Předprodej vstupenek na prohlídku dvora Šternberk (od 1. 4. v 8:30): http://www.plzenskavstupenka.cz/cs/akce/19386-sternbersky-dvur-pod-zelenou-horou

Mimořádné prohlídky zchátralého barokně-klasicistního dvora Šternberk, který v roce 2004 převzala od armády obec Klášter. Dvůr byl vystavěn za vlády Václava Vojtěcha ze Šternberka, po něm obdržel také své jméno. V minulosti zde byly například stáje, důchody, letní koncerty, věhlasný pivovar či byty pro služebnictvo. Za armády byl v místě dvora důstojnický klub, jídelna či ve filmu Černí baroni pověstný Kefalínův ráj vepřů. Prohlídky s průvodcem se zde budou konat vůbec poprvé. Výtěžek ze vstupného poputuje v plné výši na opravy dvora a zámku Zelená Hora.

Začátek prohlídky v zakoupený čas u Hostince na Vyskočilce (Knárovka), Klášter čp. 75, 335 01 Nepomuk.

 

Prohlídky pořádá obec Klášter ve spolupráci s městem Nepomuk.

 

Důležitá upozornění:

- Vstupenky jsou k dispozici pouze v předprodeji, na místě prodej zajištěn nebude. Bez vstupenky není možné se prohlídky zúčastnit. Další prohlídky se plánují v termínu 29. června – 7. července.

- Jedna prohlídka je omezena počtem 20 osob.

- Upozorňujeme na ztížený přístup na vlastní nebezpečí.

- Doporučujeme pevnou obuv a vlastní baterku/svítilnu.

- Návštěvníci, kteří neuposlechnou pokynů průvodce, mohou být z prohlídky předčasně vykázáni bez nároku na vrácení vstupného.

 

Plné vstupné 100 Kč

Snížené (děti 6-15 let): 70 Kč

 
Pokud najdete chyby, nefunkční odkazy, zastaralé či neúplné údaje, sdělte nám to prosím na e-mail: redakce@nepomuk.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

© Město Nepomuk, 2019, Design by Beneš & Michl.