MENU

Léto nepomuckých hasičů

Zásahy nepomuckých hasičů

Dne 16. července odpoledne byla jednotka s CAS 20 Terrno povolána mezi obce Záhoří a Nekvasovy, kde došlo vlivem silného deště k sesuvu meze do silnice a zemina s bahnem blokovala celý jízdní pruh. Po našem příjezdu jsme pomocí lopat nános odstranili a poté vozovku umyli asanační lištou. Po hodině byla silnice zcela zprůjezdněna a my se vrátili na základnu. Jednotka HZS v tu dobu zasahovala u dalších událostí spojených s přívalovým deštěm na dvou místech v Nepomuku

17. července ve večerních hodinách obdrželo krajské operační středisko hlášení o požáru fary v Žinkovech. Okamžitě byly na místo povolány jednotky z I. poplachového stupně. Ještě před příjezdem jednotek PO bylo hlášení upřesněno, že se jedná pouze o požár zaparkovaného osobního automobilu v blízkosti budovy. Jako první na místo přijela dobrovolná jednotka ze Žinkov, která započala hasební práce vysokotlakým proudem a zamezila dalšímu šíření. Dále přijely jednotky HZS a SDH Nepomuk. Jednotka z Jarova byla ponechána na základně. Požár zasáhl motorovou část.

27. července večer se naším regionem prohnala silná bouře s přívalovým deštěm, která napáchala velké škody a zapříčinila mnoho výjezdů JPO. Naše jednotka byla povolána do Srb, kde došlo k zatopení dvou rodinných domů vodou a bahnem z přilehlého pole. Po příjezdu jsme zjistili, že se voda dostala do sklepa a garáže. Po opadnutí přívalu jsme pomocí čerpadel během tří hodin vodu odčerpali do přilehlého potůčku. Jednotka HZS během noci a dnešního dopoledne zasahovala u velkého počtu popadaných stromů.

11. srpna jsme byli vysláni do obce Podhůří, kde se měla nacházet osoba zavalená bagrem. Na místo byla vyslána profesionální i dobrovolná jednotka z Nepomuka společně se ZZS. Osobu se podařilo ještě před příjezdem vyprostit a hasiči provedli její prvotní ošetření a poté předali s lehkým zraněním ZZS. Z akumulátorů bagru unikala kyselina a bylo nutné ho zpět postavit na pásy.

13. srpna večer došlo k dopravní nehodě osobního automobilu v Nepomuku. Řidič, který jel směrem od Plzně nezvládl řízení a průjezd kruhovým objezdem u Pyramidy. Provedli jsme zasypání uniklých provozních kapalin a úklid od zbytků skla a plastů. Během zásahu jednotka také usměrňovala provoz.

Mimo zásahovou činnost v letních měsících také provádíme různé dovozy vody, kondiční jízdy, ukázky na dětských dnech a oslavách, navštěvujeme dětské tábory, pomáháme městu při pořádání různých akcí apod.

Návštěva u hasičů v Kemnathu

10. srpna se šestičlenná skupina hasičů vydala do spřáteleného Kemnathu. Tamní hasiči nás po příjezdu vřele přivítali a předvedli nový technický automobil MAN určený k čerpání vody, který je vybavený elektrocentrálami, čerpadly a dalšími prostředky. Poté jsme se zúčastnili slavnostního zahájení tamních pivních slavností Wiesenfest. Další partnerská návštěva by měla proběhnout o víkendu 20. - 21. října, kdy proběhnou oslavy 10 let partnerství mezi městy.

Vladimír Vozka - hasiči Nepomuk.

 

 
Pokud najdete chyby, nefunkční odkazy, zastaralé či neúplné údaje, sdělte nám to prosím na e-mail: redakce@nepomuk.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

© Město Nepomuk, 2020, Design by Beneš & Michl.