Přeskočit na obsah
MENU

Investiční akce - srpen 2023

Máme za sebou první polovinu roku, a aby nedošlo k podobnému scénáři jako v minulých letech, přehodnotili jsme plán investic, který byl sestaven k rozpočtu města před koncem loňského roku. Vyhodnotili jsme, které zakázky se letos nepodaří proinvestovat, a hledáme možnou náhradu, kterou však musí schválit zastupitelstvo v září.
• Jasně víme, že nedojde na „Zpracování územní studie krajiny našeho ORP", kterou potřebuje náš stavební úřad, jelikož dosud nebyla ani vyhlášena dotační výzva.
• V rozpočtu jsme měli 700 tisíc korun na prováděcí dokumentaci sjezdu z I/20 u Třebčic, tam ale celou dokumentaci zainvestuje Ředitelství silnic a dálnic, proto můžeme částku přesunout na jinou investici.
• Podobné je to s 250 tisíci korun na komunikaci od ČSAD k průmyslové zóně. Tam se vše posunulo a nebude tedy letos proinvestováno. Přes moje návštěvy na Správě železnic se podle posledního vyjádření ředitele SŽ F. Makovce realizace posouvá na 2026–2029. Tak snad! Kam se peníze přesunou, záleží na rychlosti příprav náhradních akcí.
• Jistě chceme opravit zase kousek náměstí, což spojíme s opravou terasy před budovou Městského úřadu "B".
• Chceme řešit parkoviště a chodník na pozemku doktora Vätera, kde probíhala rekonstrukce bytového domu.
• Také je snad jednoduše řešitelné parkování pod školkou v sídlišti.
Vytipovaných věcí je tedy dost, bude záležet na rychlosti projektantů a vůli zastupitelů.

Vladimír Vokurka, starosta Nepomuku
Zdroj: Nepomucké noviny, srpen 2023