Přeskočit na obsah
MENU

Hasiči zasahovali

JSDH Nepomuk spolu s dalšími jednotkami zasahovala dvakrát během vánočních svátků

27.12 v 5:16 jsme byli povoláni společně s jednotkou HZS Nepomuk k dopravní nehodě jednoho OA na silnici I/20 u obce Mohelnice, kde narazilo do stromu a skončilo na boku. Naše jednotka na místě nehody nasvítila místo zásahu osvětlovacím stožárem a asistovala jednotce HZS při vyproštění jedné zraněné osoby z havarovaného vozidla. Dále jsme zajistili přistávací plochu pro vrtulník LZS a následně jsme pomohli ZZS naložit zraněnou osobu do vrtulníku. Po jeho odletu se naše jednotka vrátila na základnu. Jednotka HZS na místě zůstala po dobu vyšetřování nehody policií.

Na Nový rok 1.1.2018 v 6:04 byla naše jednotka společně s jednotkami HZS Nepomuk, SDH Žinkovy a SDH Kasejovice povolána do obce Třebčice k požáru stodoly, ve které se nacházela domácí zvířata. Stodola sousedila ze dvou stran s rodinnými domy. Při našem příjezdu na místo jsme se připojili k jednotce HZS, která již prováděla hasební práce. Naše jednotka natáhla další útočné vedení a začala s hasebními pracemi a s postupným rozebíráním střešní krytiny. Celkem byly nasazeny tři proudy. U sousedního domu byla preventivně ustavena výšková technika, pro případ, že by požár přeskočil. Tomu se ale podařilo zabránit. Zachránit se podařilo i většinu domácích zvířat. Naše CAS prováděla čerpání vody z nedaleké požární nádrže a zásobovala ostatní CAS. Voda se tedy nemusela dovážet. Pár minut po osmé byl požár lokalizován. Návrat na základnu byl krátce po deváté hodině ranní. Příčina požáru i výše škody jsou v šetření ZPP a PČR.

Zasahující jednotkyHZS Nepomuk, JSDH Nepomuk, JSDH Kasejovice, JSDH, velící důstojník směny HZS, vyšetřovatel HZS a PČR obvodní odd. Nepomuk.