Přeskočit na obsah
MENU

Hasiči Nepomuk - zásahy a činnost

Úspěch Nikoly Raškové v požárním sportu

Po loňském ukončení kariéry v oddíle mladých hasičích se Nikola Rašková rozhodla, že chce v hasičském sportu pokračovat i jako dorostenka. Během celého letošního ,,korona,, roku se tak pilně připravovala pod vedením nového trenéra Martina Provazníka. S dobřanským klubem trénovala disciplínu 100 m s překážkami, který běhala již v loňském roce, kde měla nejlepší čas 19,24s na krajské soutěži v Plzni. V letošním roce se Niki díky své píli a chuti se zlepšovat zúčastnila čtyř závodů. První závod byl v Třebíči, kde se umístila na 4. místě s časem 18,19s. Druhý závod byl v Bludově, kde se Niki poprvé dostala na bednu a to na stříbrnou pozici s časem 18,28s. Třetí závod se konal v Praze, kde se opět umístila na bedně a to na 3. místě s časem 18,10s. A jako vrchol Českého poháru byl závod v kolébce požárního sportu v Ostravě, kde se umístila na 3. místě s časem 17,84s, což je Niki osobní rekord, ale věříme, že ho brzy ještě vylepší. Budeme jí všichni držet palce. Těmito výsledky se tak probojovala na celkové třetí místo v Českém poháru pro rok 2020 v kategorii středních dorostenek, kde se o první příčky pralo více jak 50 účastnic. Tímto gratulujeme ke skvělému úspěchu a jednosekundovému zrychlení, což je na 100 metrech vynikající zlepšení. Děkujeme ti za skvělou reprezentaci našeho sboru. Jen tak dál Niki...

Hana Augustová a Alena Šulcová. vedoucí oddílu mladých hasičů

Činnost nepomuckých dobrovolných hasičů

V období od 16. července do 15. srpna vyjela dobrovolná nepomucká jednotka ke třem událostem. V podvečer 26. srpna jsme na žádost městského úřadu provedli omytí a desinfekci přístřešku v ulici Za Kostelem, v přístřešku přespávali bezdomovci.

Ke střetu dvou osobních aut na silnici 230 v křižovatce u Kokořova jsme vyjeli 2. září před 13. hodinou spolu s jednotkou Hasičského záchranného sboru stanice Nepomuk a dalšími složkami Integrovaného záchranného systému. Z jednoho vozidla bylo potřeba vyprostit zraněnou osobu, tu transportoval do nemocnice vrtulník Letecké záchranné služby. Další dvě zraněné osoby byly odvezeny sanitkami. Silnice byla v místě nehody uzavřena až do 16. hodiny.

Dne 12. září, chvíli po příjezdu techniky z akce S hasiči hurá do školy zpět na základnu, jsme byli vysláni s jednotkou HZS Nepomuk a SDH Prádlo k požáru trávy a křoví na Dubči u rozcestníku nad Klášterem. Požár byl zlikvidován jedním proudem a obešel se beze škody.

Mimo tyto výjezdy jsme provedli několik hospodářských jízd, kdy se jednalo o asistenci při odpalování ohňostroje v Soběsukách a několik pěn pro děti na akcích v okolí. Členové jednotky se také zúčastnili odborné přípravy zaměřené na předlékařskou první pomoc včetně použití automatizovaného externího defibrilátoru při zástavě srdce.

Začátkem září jsme pořádali hasičskou soutěž a dětský den s hasiči. V sobotu 5. září jsme na školním hřišti v Nepomuku pořádali společně s Okresním sdružením hasičů Plzeň-jih hasičskou soutěž družstev okresu Plzeň-jih. Naše družstvo žen obsadilo mezi ženami krásné první místo, družstvo mužů skončilo ve své kategorii šesté. Kompletní výsledky najdete na stránkách oshpj.cz. Vítězům gratulujeme. Tradiční akci S hasiči hurá na prázdniny jsme letos museli přesunout až na 12. září, akce se tedy nazvala S hasiči hurá do školy. Kvůli epidemii Covid 19 jsme omezili počet disciplín i ukázek, a průběh akce tak o něco zkrátili. Přesto se celé odpoledne, i díky pěknému počasí, vydařilo. Více informací, fotek a videí najdete na našem facebooku Hasiči Nepomuk nebo na www.sdh-nepomuk.cz.

Jednotka HZS Nepomuk zasahovala v období od 16. července do 15. srpna u 24 událostí, jednalo se například o překopnuté plynové vedení v Žinkovech nebo o požár pokoje v rodinném domě v Chocenické Lhotě.