MENU

Anketa Dobrovolní hasiči roku

Do soutěže "Dobrovolní hasiči roku" se mohou zapojit sbory také jednotky sborů dobrovolných hasičů se svými pořádanými akcemi nebo zásahy v uplynulém období. Následně odborné porota vybere 5 sborů a 5 jednotek z každé oblasti a o umístění rozhoduje veřejnost prostřednictvím hlasování.

Nepomucká jednotka sboru dobrovolných hasičů soutěží s dlouhotrvajícím a náročným zásahem u požáru rodinného domu v Bezděkovci (viz popis níže). 

Hlasovat můžete do 25.10. 2018 pomocí internetového formuláře na adrese http://www.adhr.cz/hlasovani-jednotky/ nebo pomocí sms http://www.adhr.cz/hlasovani/.

Tvar SMS pro naši jednotku je HASICI JJZC3, kterou stačí odeslat na číslo 900 77 06, cena je 6 Kč. Děkujeme za podporu!
 
Vladimír Vozka - SDH Nepomuk
 
Popis (soutěžního) zásahu:
Před jednou hodinou ráno byla naše jednotka vyslána spolu s jednotkami HZS Nepomuk, SDH Kasejovice a SDH Myslív k požáru rodinného domu v Bezděkovci. Na místo jsme nejprve vyjeli s CAS 20 Terrno, později i s CAS 30 T815-7 a DA Ford Tranzit z důvodu vyproštění třech cisteren z rozbahněné cesty. K události vyjeli také velící důstojník směny HZS a vyšetřovatel HZS. Při příjezdu první jednotky byl téměř celý dům zasažen požárem. Hasiči na jeho likvidaci nasadili několik proudů, hašení prováděli v dýchací technice. Kvůli zakouření musel být dům odvětrán přetlakovou ventilací. Dvě osoby nadýchané kouřem byly záchrannou službou převezeny k ošetření do nemocnice. Po likvidaci požáru jsme pomocí naší CAS 30 provedli vyproštění uvízlých cisteren v rozbahněné cestě. S vyproštěním pomohl také traktor ze vsi. Naše jednotka na místě zůstala na dohlídku do osmé hodiny, kdy místo události předala Policii ČR, která s vyšetřovatelem HZS bude zkoumat příčinu požáru a výši škody.

 
Pokud najdete chyby, nefunkční odkazy, zastaralé či neúplné údaje, sdělte nám to prosím na e-mail: redakce@nepomuk.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

© Město Nepomuk, 2019, Design by Beneš & Michl.